Parafia Klukowa Huta - Dekanat Stężycki - Diecezja Pelplińska
Email

parafiaklukowahuta@gmail.com

Telefon

536 145 919

Adres

Klukowa Huta Derdowskiego 8

Modlitwa o odnowę

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii. Modlitwa w tej intencji rozpocznie się w czasie procesji fatimskich w parafiach 13 maja. Od 14 maja rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl codziennie o godz. 20.00 z dziewięciu parafii naszej diecezji. Jako Wspólnota Parafialna włączymy się w tę wspólną prośbę o odnowę naszej diecezji poprzez dodanie specjalnej modlitwy w ramach nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Transmisja w sobotę, 22 maja br., rozpocznie się o godz. 14.00 na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos. Plan Nowenny i program spotkania 22 maja w Pelplinie:

PLAN NOWENNY:
13 maja 2021 – procesje fatimskie w parafiach z modlitwą o odnowę diecezji,

14-22 maja 2021 –Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego:
dzień I: piątek, 14 maja, Sierakowice, św. Marcina,
dzień II: sobota, 15 maja, Białogóra, dom rekolekcyjno-wypoczynkowy,
dzień III: niedziela, 16 maja, Bytów, św. Katarzyny,
dzień IV: poniedziałek, 17 maja, Chojnice, NMP Królowej Polski,
dzień V: wtorek, 18 maja, Tuchola, Bożego Ciała,
dzień VI: środa, 19 maja, Drzycim, MB Pocieszenia,
dzień VII: czwartek, 20 maja, Piaseczno, Narodzenia NMP,
dzień VIII: piątek, 21 maja, Tczew, NMP Matki Kościoła,
dzień IX: sobota, 22 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, Pelplin

Program spotkania 22 maja, Pelplin, Katedra:
14.00  Nowenna do Ducha Świętego
Konferencja biskupa Arkadiusza Okroja nt. „Eucharystia sercem życia Kościoła – w Sercu Jezusa, Maryi i Józefa”
15.00   Praca w grupach
Serce Jezusa.
Serce Maryi.
Serce Józefa.
Serce Rodziny.
16.15   Podsumowanie pracy w grupach.
17.00   Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.