Parafia Klukowa Huta - Dekanat Stężycki - Diecezja Pelplińska

Email

pklukowahuta@diecezja-pelplin.pl

Telefon

(58)6843378

Adres

Klukowa Huta Derdowskiego 8

Ogłoszenia

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH – 24 TYDZIEŃ ZWYKŁY

PONIEDZIAŁEK – 18.00
WTOREK – 18.00
ŚRODA – 18.00
CZWARTEK – 18.00
PIĄTEK – 18.00 i 19.00
SOBOTA – 18.00
NIEDZIELA – 8.00; 10.30


OGŁOSZENIA – 24 Niedziela zwykła

POGRZEB Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odszedł śp. †Tadeusz Hinca, l. 54, zamieszkały w Klukowej Hucie. Nabożeństwo Różańcowe w dzisiejszą niedzielę o 18.00; w poniedziałek po wieczornej Mszy, we wtorek o 9.00; pogrzeb we wtorek o godz. 10.00 (spowiedź godzinę przed Mszą). Rodzinie składam najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

Z EWANGELII Podjęcie krzyża, który nas w życiu spotyka, nie jest sprawą łatwą. Tym niemniej powinniśmy zaufać Chrystusowi, który w dzisiejszej Ewangelii obiecuje nam, że jeżeli zgodzimy się na krzyż, podejmiemy go i pójdziemy z tym krzyżem za Nim, Jego śladami, to On poprowadzi nas do życia. Tak bowiem jak historia Jezusa nie za­kończyła się z chwilą Jego śmierci na krzyżu, tylko zakończyła się Jego chwalebnym zmartwychwstaniem, tak również i nasze niesienie krzyża z Chrystusem nie za­kończy się bólem, cierpieniem i śmiercią, ale zakończy się naszym zmartwychwstaniem.

DZISIEJSZA NIEDZIELA Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia będziemy powierzać w modlitwie sprawę wychowania młodego pokolenia.

BEATYFIKACJA Dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisję uroczystości będzie można zobaczyć w: TVP1, TVP Polonia oraz TVP Info. Tego dnia, z okazji beatyfikacji, TVP1 zaprasza też na koncert „Ten zwycięża, kto miłuje”.

PODWYŻSZENIE KRZYŻA We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień troszczą się o przydrożne krzyże, pielęgnują i upiększają teren wokół nich i jeśli trzeba naprawiają te zniszczone przez czas i warunki atmosferyczne.

MATKI BOLESNEJ W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym, 15 września (najbliższa środa) przypada dzień Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, boleści i śmierci. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas krzyż cierpienia.

WRZEŚNIOWA ROCZNICA W piątek, 17 września przypada rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii oraz w innych miejscach kaźni. Będziemy prosić Miłosiernego Boga o zbawienie wieczne dla Nich, o pokój i zgodę między narodami.

ŻAŁOBNA ROCZNICA Dzień 17 września to również rocznica śmierci ks. Konrada Lubińskiego. Ofiarujmy za niego naszą osobistą modlitwę. Jako Wspólnota będziemy modlić się za zmarłego Kapłana podczas środowej Mszy Wspólnej i Nowenny.

STANISŁAWA KOSTKI W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. W ten dzień, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosić Pana Boga o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

PATRONI TYGODNIA:

16 IX – święci Korneliusz papież i Cyprian biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w poł. III wieku.

18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy zakonnych.

NASTĘPNA NIEDZIELA będzie Dniem Środków Społecznego Przekazu.

ODPUST MARYJNY W sobotę 18 września w Kościerzynie obchodzony będzie odpust sanktuaryjny ku czci MB Bolesnej. O godz. 11.45 procesja z Sanktuarium MB Bolesnej do kościoła Świętej Trójcy i tam o godz. 12.00 uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Arkadiusza.

DOŻYNKI DIECEZJALNE W dniach 18 – 19 września w Lubaniu odbywać będzie się Kaszubska Jesień Rolnicza oraz Dożynki Diecezji Pelplińskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

DZIEŃ FATIMSKI w naszej Wspólnocie będziemy obchodzić w najbliższą środę 15 września. Po Mszy św. i Nowennie procesja ze świecami.

CHRZEST Nie było zgłoszeń na tę niedzielę. Następny termin chrztu to 3 października podczas Sumy.

1 KOMUNIA Poświęcenie książeczek dzieciom kl. 3 przygotowującym się do przyjęcia 1 Komunii odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 października podczas Sumy. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla Rodziców tych dzieci.

BIERZMOWANI Kandydaci uczestniczą we Mszy św. w sobotę, w dzień wspomnienia św. Stanisława Kostki, po Mszy inscenizacja o patronie młodzieży. Na zakończenie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, na które przynoszą swoje indeksy.

SCHOLA Próba w sobotę o godz. 10.00 w salce.

MINISTRANCI Kandydaci – spotkanie i ćwiczenia liturgiczne w sobotę o godz. 10.30.

ROCZNICA 1 KOMUNII ŚW. Msza św. dziękczynna dla Dzieci kl. 5 i ich najbliższych z okazji 1 rocznicy Komunii św. w następną niedzielę 19 września o godz. 10.30.

II NABÓR DO WSD Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej, jak również znaleźć w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

STUDIA TEOLOGICZNE Istnieje możliwość podjęcia studiów podyplomowych w zakresie teologii, które realizowane są w Pelplinie. Szczegóły w gablocie ogłoszeń (zgłoszenia do 15 września).

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę Świętą w języku migowym, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (19 września), o godz. 15:00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia (Szarytki) w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12.

BIURO PARAFIALNE – czynne jest po każdej Mszy, także w niedzielę.

PODZIĘKOWANIA Serdeczne Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na tacę na rzecz naszego Seminarium Duchownego; dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszych Dożynek Parafialnych w minioną niedzielę, dziękuję za wieniec społeczności wybudowań pod Łosienice i Mściszewice oraz wszystkim, którzy przygotowali kosze z tegorocznymi plonami na dziękczynienie Panu Bogu.

ŻYCZENIA Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Najlepsze życzenia dla Pań z KGW z okazji minionej rocznicy utworzenia Koła.

BEZPIECZEŃSTWO Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Pod chórem znajduje się dozownik do dezynfekcji rąk i kropielnica bezdotykowa z wodą święconą. Pamiętajmy o obowiązku używania maseczki w pomieszczeniach, także w kościele. Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.