Parafia Klukowa Huta - Dekanat Stężycki - Diecezja Pelplińska

Email

pklukowahuta@diecezja-pelplin.pl

Telefon

(58)6843378

Adres

Klukowa Huta Derdowskiego 8

Ogłoszenia

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH – 11 TYDZIEŃ ZWYKŁY

PONIEDZIAŁEK – 7.30
WTOREK – 18.00
ŚRODA – 18.00
CZWARTEK – 18.00
PIĄTEK – 15.00- Ślubna; 18.00
SOBOTA – 15.00- Jubileusz 60-lecia małżeństwa; 18.00
NIEDZIELA – 8.00; 10.30


OGŁOSZENIA – 11 Niedziela zwykła

Z EWANGELII Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

POGRZEB Dnia 6 czerwca z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszła śp. †Anna Łukowska, lat 63, zamieszkała w Nowej Wsi. Pogrzeb odbył się w minioną środę. Zmarła spoczęła na naszym cmentarzu parafialnym. Msza św. od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 9 lipca o godz. 19.00, od zakładu pogrzebowego w środę 16 czerwca o godz. 18.00 (podczas Mszy Wspólnej i Nowenny). Rodzina dziękuje za udział w Nabożeństwach Różańcowych za Zmarłą i Pogrzebie. Najbliższym składam serdeczne wyrazy współczucia.

Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

DZISIEJSZA NIEDZIELA Dziś jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

PROCESJA FATIMSKA w najbliższą środę w łączności z Mszą św. i Nowenną.

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE odprawiamy w naszym kościele codziennie 15 min przed Mszą św. (w niedzielę 15 min przed Sumą) śpiewając Litanię i pieśni do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

PRZYSZŁA NIEDZIELA W przyszłą niedzielę przypada ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach. Msze św. wg stałego porządku o godz. 8.00 i 10.30.

PATRONI TYGODNIA:

14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej;

15 VI – bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu;

17 VI – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie;

ROCZNICA We wtorek przypada rocznica śmierci naszego Duszpasterza ks. Bernarda Ignery (1999). Za zmarłego kapłana będziemy się modlić podczas Mszy św. w środę.

KOŚCIERSKI ODPUST KRÓLOWEJ RODZIN W piątek 18 czerwca rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie. Centralne uroczystości odbędą się w sobotę 19 czerwca. Suma Odpustowa rozpocznie się o godz. 12.00, pod przewodnictwem O. Arnolda Chrapkowskiego, Generała Paulinów. Tego dnia o godz. 18.00 będzie też Msza z modlitwą małżeństw o potomstwo. Uroczystości potrwają do 24 czerwca. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

SCHOLA Próby w najbliższą sobotę nie będzie.

KOLONIE LETNIE odbędą się w tym roku w Biskupinie (Ośrodek Zajazd w Biskupinie- Biskupin 6). Dzieci i młodzież z naszej Parafii uczestniczą w pierwszym turnusie (28.06 – 06.07.2021). Do dnia 15 czerwca trzeba dokonać opłaty za pobyt na koloniach. Oświadczenie rodzica o stanie zdrowia dziecka trzeba dostarczyć w dniu wyjazdu (z datą 28.06). Ogłoszenia dotyczące kolonii zamieszczane są na bieżąco na stronie internetowej milosierdzie-starogard.pl

PRASA KATOLICKA W zakrystii można odbierać najnowszy numer Pielgrzyma i ostatni nr Różańca, kto tego jeszcze nie uczynił.

BIURO PARAFIALNE – czynne jest po każdej Mszy, także w niedzielę. W czasie wakacji wszystkie formalności proszę też załatwiać odpowiednio wcześniej.

REKRUTACJA DO WSD Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

STUDIA PODYPLOMOWE W ZAKRESIE TEOLOGII Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie ogłoszeń i znajdują się na stronie internetowej.

STUDIA PRAWNICZE W Szkole Wyższej wymiaru sprawiedliwości w Warszawie otwarty zostaje kierunek prawo. Są to bezpłatne jednolite studia magisterskie kładące nacisk na zdobycie wiedzy praktycznej, jednocześnie nie zapominając o wartościach i zasadach etycznych, jakie powinny przyświecać przyszłym prawnikom, bowiem jak mawiał Ojciec Święty Jan Paweł II: „nie ma większego bogactwa w narodzie, nad światłych ludzi”. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń jak również dostępne są na stronie www.swws.edu.pl

DIECEZJALNY DZIEŃ RODZIN W związku z trwającym Rokiem Rodziny i Rokiem Świętego Józefa, Wydział Duszpasterski, Duszpasterstwo Rodzin i Parafia pw. św. Józefa w Kasparusie zapraszają na Diecezjalny Dzień Rodzin, który odbędzie się 3 lipca 2021 roku w Kasparusie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i na str. internetowej. Ze względów logistycznych, w celu uczestniczenia w jednej z wybranych tras pielgrzymkowych, wymagane jest zgłoszenie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej nacalyswiat.pl w terminie do 25 czerwca 2021r.

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ z Kościerzyny wyruszy 30 lipca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30. Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel. 667 886 741. W gablocie wywieszony jest plakat informacyjny.

PIELGRZYMKA DO LWOWA I NA KRESY Zapraszam na spotkanie organizacyjno-informacyjne dzisiaj po każdej Mszy św.

PODZIĘKOWANIA Zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie: noszącym chorągwie, baldachim, różaniec, dziewczynkom sypiącym kwiaty i starszym dziewczętom prowadzącym, Zelatorom Żywego Różańca, Panu Organiście, Służbie liturgicznej, dziękuję wszystkim za udział w Mszach św. i procesjach podczas Oktawy.

ŻYCZENIA Niech Pan Jezus obficie obdarza swoimi łaskami solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.