Parafia Klukowa Huta - Dekanat Stężycki - Diecezja Pelplińska
Email

parafiaklukowahuta@gmail.com

Telefon

536 145 919

Adres

Klukowa Huta Derdowskiego 8

Ogłoszenia

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH: 15 – 21 lipca 2024r.

PONIEDZIAŁEK – 18.00
WTOREK – 18.00
ŚRODA – 18.00
CZWARTEK – 8.00; 18.00
PIĄTEK – 18.00
SOBOTA – 16.00
NIEDZIELA – 8.00; 10.30

BIURO PARAFIALNE w czasie wakacji czynne jest po każdej Mszy, także w niedzielę. Wszystkie formalności proszę też załatwiać odpowiednio wcześniej. Inne sprawy wymagające dłuższego spotkania uzgadniać z odpowiednim wyprzedzeniem, można umówić spotkanie także telefonicznie. Jeśli będzie zastępstwo, ofiary za intencje mszalne składać do mnie wcześniej lub w późniejszym terminie.

OGŁOSZENIA – 15 Niedziela zwykła

DZISIEJSZA NIEDZIELA Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi. Niech Dzień Pański i nasz udział w niedzielnej Mszy św. będzie okazją do umocnienia naszego zaufania względem Pana i korzystania z Jego duchowych darów.

MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Kto chciałby nosić Szkaplerz, będzie okazja w niedzielę w Sianowie, po Sumie Odpustowej będzie przyjęcie do Bractwa Świętego Szkaplerza. Matka Boża obiecała, że każdy, kto będzie nosił szkaplerz do śmierci, nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych.

RÓŻA 7 We wtorek Róża 7 obchodzi swoje patronalne święto. Msza św. w intencji Róży MB Szkaplerznej o godz. 18.00. Pół godz. wcześniej Różaniec.

ODPUST W SIANOWIE W niedzielę, 21 lipca, Sianowskie Sanktuarium Maryjne obchodzić będzie odpust ku czci Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Ryszarda rozpocznie się o godz. 11.30. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie i znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium. Kto chciałby pielgrzymować do Sianowa, można dołączyć się do Mściszewic, tam wyjście tradycyjnie w nocy o 2.00, zbiórka o 1.45.

PIELGRZYMKA Z MIASTKA W naszej miejscowości zatrzyma się pielgrzymka z Miastka zmierzająca do Sianowa (w sobotę, 21 lipca, w godz. 9.45-10.30). Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów – od godz. 8.00. Na ten cel przeznaczona jest dzisiejsza zbiórka do puszek przed kościołem.

NASZ DYŻUR W SIANOWIE Kustosz Sanktuarium, zaprasza wzorem lat ubiegłych, na sobotę 27 lipca – całą naszą wspólnotę parafialną. Będzie to zarazem nasza Parafialna Pielgrzymka Żywego Różańca do tronu Królowej Kaszub. Nie wszyscy możemy być w kościele podczas Świąt Patronalnych poszczególnych Róż Różańcowych, postarajmy się, aby ten jeden raz w roku przeżyć pielgrzymowanie i modlitwę jako wspólnota modlącego się Ludu Bożego. O godzinie 17.00 rozpocznie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, 18.00 – Msza św. 19.30 – Różaniec św. z rozważaniami, 20.00 – Apel Sianowski z procesją Maryjną ze świecami – prowadzi nasza Parafia (potrzebne będą osoby do niesienia figury).

PATRONI TYGODNIA:
15 VII – św. Bonawentura, żyjący w XIII wieku franciszkanin, wybitny kaznodzieja i teolog. Szybko odkryto i doceniono jego talenty, bo zyskał uznanie wśród konfratrów i na dworze papieskim. Jako przełożony generalny franciszkanów przez swoje roztropne zarządzenia zyskał u historyków zakonu przydomek drugiego „Ojca Zakonu”. O jego świętości świadczy również fakt, że potrafił łączyć życie niezmiernie czynne i publiczne z głębokim życiem wewnętrznym. Pozostawił wybitnie naukowe traktaty teologiczne oraz piękne utwory poetyckie ku czci męki Pańskiej. Niech poznanie jego życia nauczy nas odnajdywania harmonii między tym, co doczesne i materialne, a tym, co nadprzyrodzone i duchowe.
16 VII – Matka Boża z góry Karmel; to maryjne wspomnienie jest jednym z głównych świąt zakonu karmelitów, ponieważ w pobliżu groty proroka Eliasza na górze Karmel trzeba upatrywać początków tego zakonu – Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zakonnicy szerzą cześć Matki Bożej przez propagowanie noszenia Jej szkaplerza jako znaku oddania się pod Jej szczególną opiekę. Maryja zawsze wskazuje swojego Syna i prowadzi do Niego.

DZIEŃ FATIMSKI Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół naszego kościoła w środę 17 lipca w łączności z Mszą św. wieczorną i Nowenną.

PEREGRYNACJA IKON MBNP 1) Kl. Huta Osiedle k. CPN; od 18 lipca Kl. Huta Cicha Rzemieślnicza Zielona. 2) Nowa Wieś Prawa str. Zapraszam do kościoła w środę te Rodziny i osoby, które przyjmowały Matkę Bożą w znaku ikony w poprzednim tygodniu (8-14.07), za nie będziemy się modlić w czasie Mszy i Nowenny.

PODZIĘKOWANIA Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz naszej Parafii (jak zawsze w 2. Niedzielę miesiąca). Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na poczęstunek dla Pielgrzymów z Miastka. Dziękuję Panu Markowi Cichoszowi i Markowi Gojtowskiemu za prace elektryczne wykonane w kościele, dziękuję za pomoc Panu Karolowi Zaborowskiemu. Bóg zapłać za pomoc przy posprzątaniu kościoła paniom Jolancie Zaborowskiej, Lucynie Stencel, Janinie Tomaczkowskiej, Sabinie, Weronice i Szymonowi Wojdak, Państwu Marii i Piotrowi Lupa.

ŻYCZENIA Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

OGŁOSZENIA dodatkowe

ZAJĘCIA W SZKOLE W naszej hali sportowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie podczas wakacji odbywają się zajęcia sportowe. Dotyczą one tańca i rytmiki, ale również w przerwach dzieci maja okazję doskonalić swoje inne umiejętności sportowe. Prowadzącą Pani Hania serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież bez względu na wiek do udziału w zajęciach taneczno- sportowych. Terminy i godziny zajęć znajdują się na stronie szkoły oraz na drzwiach wejściowych do szkoły.

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zanim ruszymy, jako grupa kaszubska, swoje pielgrzymowanie rozpoczną mniejsze grupy, które dojdą do Kościerzyny: grupa lęborska – rozpoczyna pielgrzymowanie 28 lipca (niedziela) Mszą świętą o godz. 7:30 w parafii NMP Królowej Polski, (29 lipca – Msza święta w Sierakowicach w parafii św. Marcina o godz. 7:00); grupa kartuska – rozpoczyna pielgrzymowanie 29 lipca (poniedziałek) Mszą święta o godz. 7:00 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Oficjalne rozpoczęcie 34. Pieszej Pielgrzymki Grupy Kaszubskiej odbędzie się w Kościerzynie, w parafii Trójcy Świętej, 30 lipca (wtorek) Mszą świętą o godz. 6:30, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Razem z innymi grupami naszej diecezji chcemy pokłonić się Maryi 13 sierpnia. Najpotrzebniejsze informacje zamieszczone są na Facebooku: „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa Kaszubska.

NABÓR DO STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO
Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na nowy rok 2024/2025. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 11.30 i 31 sierpnia o godz. 10.00 w Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie (aleja Cystersów 4). Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na FB Diecezjalne Studium Organistowskie w Pelplinie.