Parafia Klukowa Huta - Dekanat Stężycki - Diecezja Pelplińska

Email

parafiaklukowahuta@gmail.com

Telefon

(58)6843378

Adres

Klukowa Huta Derdowskiego 8

Ogłoszenia

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH: 27 czerwca – 2 lipca 2022r.

PONIEDZIAŁEK – 8.00
WTOREK – 8.00
ŚRODA – 9.00 i 18.00
CZWARTEK – 18.00
PIĄTEK – 8.00; 19.00
SOBOTA – 8.00; 16.00(Złote Gody)
NIEDZIELA – 8.00; 10.30

BIURO PARAFIALNE – w czasie wakacji czynne jest po każdej Mszy, także w niedzielę. Wszystkie formalności proszę załatwiać odpowiednio wcześniej. Inne sprawy wymagające dłuższego spotkania uzgadniać proszę z wyprzedzeniem, można również umówić się na spotkanie telefonicznie. Jeśli będzie zastępstwo, ofiary za intencje mszalne proszę składać do mnie wcześniej lub w późniejszym terminie.


OGŁOSZENIA – 13 Niedziela zwykła

DZISIEJSZA NIEDZIELA Rozpoczyna się okres wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu, niech pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych naszych spraw. Wszystkim wypoczywającym życzę samych bezpiecznych i ubogacających dni. W wakacyjne niedziele pamiętajmy o kościele, o Mszy św. oraz o codziennym pacierzu. Módlmy się szczególnie za Rolników, dla których wakacje są czasem wytężonej pracy, by Pan Bóg im błogosławił.

MATKI BOŻEJ NP W poniedziałek, 27 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu swoje patronalne święto obchodzi Róża 6. Msza św. o 8.00, a 40 minut przed Mszą odmówimy Różaniec i Litanię do NSPJ. Nowenna będzie po Mszy (w tym tygodniu bez karteczek z intencjami).

PIOTRA I PAWŁA W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów, oraz ks. Bp. Ryszarda, Pasterza naszej Diecezji i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w Ich pasterskiej posłudze. Zachęcam do zachowania świątecznego charakteru tego dnia również w naszych domach. Msze Święte o godz. 9.00 i o 18.00. Tradycyjnie zbierana taca przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej, jest to tzw. świętopietrze. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem, pobłogosławionym przez papieża lub biskupa, wraz z wyznaniem wiary słowami Wierzę w Boga… lub za pobożne nawiedzenie kościoła z tytułem bazyliki mniejszej albo kościoła katedralnego i za modlitwę tamże słowami Ojcze nasz i Wierzę

ROCZNICA W piątek, 1 lipca, przypada 38 rocznica powstania naszej Parafii. W niedzielę 3 lipca podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić za wszystkich parafian, za zaangażowanych na przestrzeni lat w jej właściwe funkcjonowanie oraz za budowniczych naszego kościoła.

ŚWIĘTO TOMASZA APOSTOŁA 3 lipca przypada święto św. Tomasza Apostoła (w tym roku jest to niedziela, która ma pierwszeństwo w kalendarzu liturgicznym, jednak warto westchnąć modlitewnie do tego świętego). Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki powiedział: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszam na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w naszym kościele codziennie 15 min przed Mszą.

PATRONI TYGODNIA:

28 VI – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

29 VI – święci Apostołowie Piotr i Paweł, dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie;

PRZYSZŁA NIEDZIELA będzie już pierwszą niedzielą miesiąca lipca. W dawnej tradycji Kościoła ten miesiąc poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą wspólnotowo odmawiamy podczas adoracji w każdy Pierwszy Czwartek Miesiąca.

DNI EUCHARYSTYCZNE W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Wprawdzie czwartek jest ostatnim dniem czerwca, ale będziemy obchodzić je łącznie. W czwartek wystawienie i adoracja od 17.00. na zakończenie nabożeństwo o powołania. W pierwszy piątek Msze św. z Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 19.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w Pierwszą Sobotę przed Mszą św. poranną (o godz. 7.15 wystawienie i adoracja, o 7.30 Różaniec i Nabożeństwo).Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę dla Pana Boga.

SPOWIEDŹ dla dzieci i młodzieży już była na zakończenie roku szkolnego, kto chciałby jeszcze skorzystać, będzie taka możliwość przed każdą Mszą św.

ODWIEDZINY CHORYCH z posługą sakramentalną w sobotę 2 lipca.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE W czwartek o 17.30, w sobotę o 7.30, w niedzielę pół godziny przed Sumą. Modlitwę prowadzi Róża 7. Modlimy się o odpowiednią pogodę na czas żniw, by można było zebrać tegoroczne plony i by ludzie nie cierpieli głodu.

KOLONIE LETNIE Wyjazd w niedzielę 3 lipca rano. Szczegóły podam w środę. Na stronie internetowej naszej parafii podane jest, co należy ze sobą zabrać. Wszelkie pytania proszę zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie.

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ W gablocie wywieszony jest plakat informacyjny.

BIURO PARAFIALNE – w czasie wakacji czynne jest po każdej Mszy, także w niedzielę. Wszystkie formalności proszę załatwiać odpowiednio wcześniej. Inne sprawy wymagające dłuższego spotkania uzgadniać proszę z wyprzedzeniem, można również umówić się na spotkanie telefonicznie. Jeśli będzie zastępstwo, ofiary za intencje mszalne proszę składać do mnie wcześniej lub w późniejszym terminie.

PRASA KATOLICKA W zakrystii można odbierać najnowszy numer Pielgrzyma, jest jeszcze czasopismo Miłujcie się.

PRACA W NIEDZIELĘ Pamiętajmy o przykazaniu aby dzień święty święcić, by powstrzymać się od prac niekoniecznych w niedzielę. Jednocześnie, na czas zbioru truskawek udzielam dyspensy. Wiemy, że tę pracę trzeba wykonać, aby nie zmarnowały się tegoroczne plony. Kto korzysta z dyspensy powinien oczywiście uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. oraz dodatkowo pomodlić się w intencjach Ojca świętego.

PODZIĘKOWANIA Zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie: noszącym chorągwie, baldachim, różaniec, dziewczynkom sypiącym kwiaty i starszym dziewczętom prowadzącym, Zelatorom Żywego Różańca, Panu Organiście, Służbie liturgicznej, dziękuję wszystkim za udział w Mszach św. i procesjach podczas Oktawy. Dziękuję Panom Maciejowi Szczypiór i Wacławowi Treder za wykonane prace na cmentarzu.

ŻYCZENIA Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela, szczególnie Państwu Zofii i Emanuelowi Chmurzyńskim z okazji obchodzonych Złotych Godów. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.


KOLONIE 2022WYJAZD:II turnus- 03.07.2022-10.07.2022- wyjazd o godz. 8.00

Miejsce zbiórki: (podam to w środę)
Na turnus dzieci zabierają:– dres i obuwie sportowe
– piżamę, przybory do mycia, 3 ręczniki (jeden kąpielowy), szczoteczkę do zębów wraz z pastą
– sprzęt pływacki (np. koło pływaczki konieczne bezwzględnie jeśli dzieci słabo pływają, czepek)
– kurtkę przeciwdeszczową (NAJLEPIEJ Z KAPTUREM)
– obuwie zmienne, latarkę
– strój do kąpieli, olejek, krem do opalania
– ciepły sweter
– czapkę z daszkiem lub inne nakrycie głowy
– leki, które przyjmowane są na stałe z kartką, na której będzie napisane dawkowanie oraz imię i nazwisko dziecka (do przekazania w dniu wyjazdu pielęgniarce)
– bieliznę osobistą
– cienki zeszyt w kratkę
– pieniądze. (można je przekazać w dniu wyjazdu wychowawcy wydzielając pieniądze na każdy dzień- np. przez 7 dni dziecko ma
otrzymywać po 20 zł, pieniądze muszą być przygotowane tak, aby wychowawca tylko wydawał)
– ubiór na bal przebierańców, ulubioną maskotkę
– ewentualny sprzęt sportowy
– worek na brudną odzież
– środek na komary
– mały podręczny plecak
– jakiś dokument tożsamości np. legitymację.
– tabletki do ssania na gardło