Parafia Klukowa Huta - Dekanat Stężycki - Diecezja Pelplińska
Email

parafiaklukowahuta@gmail.com

Telefon

536 145 919

Adres

Klukowa Huta Derdowskiego 8

Zbiórka dla Nikodema

Jesteśmy rodzicami Nikodema Miętkiego, mieszkamy w Małym Podlesiu koło Kościerzyny. Nikodem przyszedł na świat 27.03.2020r. jako nasz maleńki cud. Nasza radość nie miała końca, tak długo czekaliśmy na nasze pierwsze spotkanie! Niestety szczęście trwało tylko krótki moment. Chwile później świat nam się zawalił, bo u Nikosia stwierdzono niedorozwój prawej ręki, i wadę serca.(Nikoś ma już za sobą trzy operacje na serce.) Początkowo to jak by do nas nie docierało… Jego ręka aktualnie jest w bardzo złej pozycji. Zgięcie w nadgarstku ogranicza jego siłę chwytu, a odchylenie promieniowe ogranicza jego zdolność do używania wszystkich palców. Kciuk jest hipoplastyczny i nie ma możliwości poruszania nim. Leczenia Nikodema podejmie się znany dr Paley (European Institute). Operacja musi być zrobiona do 24 miesiąca życia (Nikodem ma aktualnie 22 miesięcy) Potem pozostaje już tylko amputacja kciuka i brak szansy na sprawną rączkę. Niestety NFZ nie finansuje takich zabiegów w Polsce. Będzie to jedna długa, skomplikowana i bardzo kosztowana operacja. Jej koszt to ponad 400 000 zł, jest to dla nas niezwykle duża kwota. W najgorszych wizjach nie przypuszczaliśmy, że ta wada stanie się dla naszego synka wyrokiem na całe życie. Mamy jeszcze szansę odwrócić zły los. Jeśli z ratunkiem nie zdążymy na czas, Nikosiowi grozi amputacja. Nie możemy do tego dopuścić! Nasza rodzina jest gotowa poruszyć niebo i ziemię, by zdobyć pomoc dla Nikodema, ale sami nie mamy szans. Teraz albo nigdy. Kolejnej szansy nie dostaniemy! Jedyna nadzieja to Wasze wsparcie! Każda Wasza cegiełka to nadzieja na zdrową rączkę dla naszego ukochanego Synka!

Rodzice Nikodema.