Ojciec Święty Leon XIV w orędziu Urbi et Orbi z okazji Wielkanocy zaprosił wszystkich wiernych do zjednoczenia się z nim podczas czuwania modlitewnego w intencji pokoju w bazylice Świętego Piotra 11 kwietnia. W związku z powyższym, biskup pelpliński Ryszard Kasyna, zwraca się z prośbą o dodanie w Niedzielę Miłosierdzia w modlitwie wiernych wezwania o pokój oraz zachęca zarówno do wspólnotowej, jak i indywidualnej modlitwy w tej intencji.